Martina Konvičková ART

none


Portfolio ke stažení Produkty

Instagram

Novinky

Tisk na šifon, motiv obrazu Baletka neboli kolibřík

Reprodukce obrazu na rámu Šifonové šaty

Fluorescentní malba na golfové rukavičky pro Pink Bubble

charitativní aukce pro teenagery s rakovinou

Ocean Queen

Queen im

realizace v AK Šlauf

The su(o)n the father

Raw art

Raw canvas

Archiv novinek

JUDr. Martina Konvičková (*29. 5. 1987)

avatar

"Když jsem se rozhodla, že se umění budu věnovat naplno, zůstala jsem sama v poli nevěřících a pochyb. Tehdy jsem měla čerstvý doktorát z práv na Karlově Univerzitě na téma Domácí násilí, batolecí dceru a rozvod s mužem mého života, který čekal syna s jinou ženou. Celý život se mi obrátil na ruby a já se kvůli šíleným úzkostem bála, že se mi vrátí rakovina...

Tehdy se mi umění naplno vrátilo do života... Už jako malá jsem stále kreslila a malovala, vymýšlela jinotaje a co nešlo barvami, to jsem vytančila. Baletu jsem se věnovala jedenáct let. Vášnivě.

Když emoce nemůžete "žít", je slast je vyjevit uměním. A pokud máte tak silnou psychosomatiku jako já, je to vlastně o život. Není snadné mluvit o své vlastní pravdě, ale je snadné být součástí umění. Ať už jako performer nebo jako divák, sdílíme svou niternou nutnost o Pravdě duše. Chápeme se a s úlevou zjišťujeme, že nejsme sami, kdo něco takového prožívá."

"Co se malování týká, nejvíc mne podpořil Otto Placht. S malířem džungle jsme vedle sebe vystavovali obrazy na Art Prague Fair 2019 a padli si do oka. S ním jsem také odletěla do Peru, do jeho domu a ateliéru v Pucallpě, rituály s ayahuascou tam byl rozhodně jeden z mých nejsilnějších zážitků. Rok a půl jsem mohla pracovat po jeho boku v jeho ateliéru. Díky Otto, ze srdce."

"Největší díky však patří mému srdci, odhodlání žít, co miluju. Poznávat doopravdy sebe a otvírat dveře dalším odvážným. Jako svobodná matka i jako svobodná bytost věřím, že uděláme pro sebe, uděláme vždy dílem i pro ostatní."

"V současnosti vedu svou vlastní galerii a ateliér, mé obrazy visely na nábřeží v Mánes restauraci i v Barceloně, dostávám pozvání na exhibice nejen po Evropě, ale například i do Dubaje; s láskou vedu třetím rokem výtvarku pro děti, kde se učí slyšet své srdce a nesoudit svou přirozenost; jsem lektorkou ženských kruhů, abych podpořila ženy jako jsem já v jejich divokosti a radosti; začala jsem svou "módní značku" malováním osobních symbolů na džísky, saka nebo šaty a módní přehlídky FashionArtu jsou mi milou vzpomínkou na má nejmaldší léta modelingu."


Současná tvorba je tak působivě přijímána a instalována v Čechách, Německu, Holandsku, Chorvatsku a Španělsku. Její osobitý styl je nepřehlédnutelný.

Martiny obrazy mají svůj původ v multidimensionálním prožívání vědomí. Syrová autenticita je nejvyšší hodnotou jejího umění.

„Emoce jsou realita duše. Duše zdrojem všeho jednání a tedy všeho dění. Poznávám tu svou a ukazuji cesty dalším. Mé obrazy silně vyzařují vášeň, naléhavost a pravdu, s kterými je upřímně a otevřeně tvořím. Oddanost a víra jsou esencí mé tvorby. "

Martina je silně ovlivněna kulturou přírodních národů. Fluorescentní obrazy na černá plátna symbolizují vlastní šamany, jsou branou a zrcadlem pro člověka. Otiskem divokosti, lásky a něžnosti zároveň.

Velká plátna a díla personifikovaná místu a klientu dávají prostoru dech a světlo. MK (Martina Konvičková) ART se snoubí s moderními open-minded prostory. Tvorba na objednávku je proto velkou částí Martiny tvorby.
Od roku 2015 je Martina pevnou součástí benefičních akcí Úsměv anděla (Golf Snail Klub), podporující dětské onkologické oddělení Motol.

„Připomenete si, že jste společnost. Společenství. Lidé. Lidskost. Respekt. Úcta. Sounáležitost. Nevinnost a radost.

Jednoduše proto, že můžete, darujete radost. Úsměv. Když v klišé poprvé objevíte pravdu, můžete začít důvěřovat.

Jen mateřská láska je bezpodmínečná. To však nebrání najít v sobě dobrého člověka. Uvědomit si minulost, současnost a budoucnost. Vím, že kapka se v moři neztratí. Děkuji.“